İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. Ancak ilgili Kanun ve Yönetmelik’te belirtilen koşullarda iptal ve iade talebinde bulunulabilir.

 3. Talep edilen ürünün alıcıya üyelik bilgilerini girdikten sonra sunulduğu andan itibaren iptal ve iadesi söz konusu olamaz.

 4. Sertifika talepli canlı eğitim ve kongrelerde sertifika sevkiyat masrafı alıcı tarafından ödenmiş ise bu ücretin iptal ve iade talebine konu olması söz konusu değildir.

 5. Satın alınan her bir ürün ya da hizmetin online olarak sunulması herhangi bir nedenle satıcı tarafından ertelenir veya gerçekleştiremez ise iptal işlemi doğrudan doğruya satıcı veya talep halinde alıcı tarafından yapılabilir.

 6. Satıcı, alıcının yalnızca ilgili Kanun ve Yönetmelik kapsamındaki haklı ve koşullara uygun iptal ve iade talebini kabul etmek durumundadır. İptal ve iade talebini değerlendiren satıcı, yazılı olarak alıcıya bu iptal ve iade talebinin kabul veya ret durumunu bildirmek, kabulü halinde 14 gün içinde de toplam bedeli alıcıya iade etmek zorundadır.

 7. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, iade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 8. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 9. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, alıcı yasal yollardan bedelin tahsilini talep edebilir.
 10. Alıcı satın aldığı herhangi bir eğitime başlamadan iade hakkını en geç sözleşme tarihinden itibaren itibaren 14 gün içinde kullanabilir. Satın alma işlemi sonrası eğitim sayfasına girdiyse (log kayıtlarıyla tespit edilmektedir) hizmeti iade edemez.

 11. Alıcı, satın aldığı eğer bir kayıt değil ve eğitim-seminer-kongre gibi bir hizmet ise ve hizmet kullanılmadıysa bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

 12. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar alıcının tüketici olduğu durumlarda SATICI’ ya, tüketici olmadığı durumda iptal ve iade masrafları ALICI’ya aittir.