Hakkımızda

Acaport, başta akademisyenler olmak üzere çeşitli alanlardan uzmanların sahip olduğu bilgi ve becerileri dijital teknolojinin yarattığı olanakları kullanarak diğer insanlarla paylaşabilecekleri bir ortamdır. “Bilginizi değere dönüştürün” sloganı Acaport’un amacını kısaca özetlemektedir. Acaport genel itibari ile herhangi bir alanda uzmanlığı olan kişilerin bilgi, tecrübe ve becerilerini kitlelere ulaştırmasına yardımcı olan bir araç olarak bilgiyi hem veren hem de alanlar için değere dönüştürmektedir. Bilgiye ulaşmak isteyen kişi, grup, özel veya kamu kurum kuruluşlarının gereksinimlerini karşılayarak bireysel ve toplumsal düzeyde değer üretmeyi amaçlamaktadır.
Acaport ile ders vermek, seminer düzenlemek, toplantı yapmak ve uzman kişiden özel sözlü danışmanlık almak mümkündür. Ders veya seminer vermek için eğitmenlik başvurusunda bulunarak uzmanlığınıza ilişkin belgeleri sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Eğitmen olduğunuz taktirde dilediğiniz zaman bir kurs planlayarak veya seminer vererek siz de bilginizi değere dönüştürebilirsiniz. Acaport ile verilen derslere ya da düzenlenen seminerlere katılmak için üye olmanız gerekmektedir. Acaport açık veya kapalı toplantı ile uzman kişiden özel sözlü danışmanlık taleplerini de karşılamaktadır. Ayrıntılı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular sayfasını inceleyebilirsiniz.

Vizyon & Misyon

Vizyonumuz , “Bilgi Güçtür, Verene de Alana da Değer Katar”
Misyonumuz, her alandan uzmanın sahip olduğu bilgi, tecrübe ve becerilerin yer ve mekân kısıtlaması olmaksızın planlı bir şekilde talep eden bireylere ulaştırılmasıdır.

Kullanım Alanları

Acaport uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak canlı ders, seminer, kapalı veya açık toplantı yapmaya ve ayrıca özel taleplere bağlı olarak uzman kişiden sözlü danışmanlık almayaolanak sağlar. Böylece, ders, seminer, toplantı veya özel görüşmeler sırasında eğitmen, konuşmacı, katılımcılar veya danışman ile diğer bireyler arasında karşılıklı konuşma, soru sorma, yanıtları tartışma gibi etkileşim fırsatları yakalamak mümkün olur. Acaport’da sunum dosyaları, video kayıtları ve ekrandaki yazı tahtaları paylaşabilir. Acaport’ta düzenlenen tüm etkinlikler eğitmen, konuşmacı, katılımcı veya danışmanın izin vermesi koşulu ile kayıt altına alınmaktadır. Bu durumda etkinliğe katılamayan kişiler, diledikleri yer ve zamanda edinmek istedikleri bilgileri kayıttan izlemek suretiyle temin edebilirler.

Proje Ekibi

Acaport, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde görev yapan üç öğretim üyesi ve bir yazılım geliştiricisi tarafından uzun süren ön hazırlıkların sonrasında Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Teknopark bünyesinde, proje başvuru sürecinde olan bir Start-Up projesidir.

Prof. Dr. Onur KURT
Doç. Dr. Ahmet KARAKOCALI
Dr. Öğretim Üyesi Muammer TÜN
Eren İlhan

Prof.Dr.
Onur Kurt
Dr.Öğretim Üyesi
Muammer Tün
Yazılım Geliştiricisi
Eren İlhan